Mit tegyél, ha neked is száraz, vagy nagyon száraz a bőröd?
Először is: ne ess kétségbe! Van rá megoldás!
Másodszor, szerezz be olyan hidratáló krémet, testápolót, amit kimondottan a száraz bőr ellen fejlesztettek ki. Egy jó termék visszaadja a bőröd rugalmasságát, fokozza annak vízmegkötő képességét, így megszűnik a viszketés, a kirepedezett bőr és a feszülő érzés.
Figyelj arra is, hogy minden kozmetikai termék, amit használsz (tusfürdőtől kezdve az arckrémeden át egészen a maszkokig és bőrradírokig) szintén száraz bőrre legyen kialakítva.
A téli hónapokban különösen fontos, hogy gyakran hidratáld, kend be a leginkább érintett területeket, mint a kezek, amik rendszerint kilógnak télen is, és szörnyen ki tudnak száradni és berepedezni, illetve az arcod, ami mindig ki van téve az időjárásnak.
Hogyan érd el, hogy később kezdjen zsírosodni a hajad?
Vannak, akiknek eleve olyan a haja, hogy gyorsan zsírosodik, másoknak, például a göndörhajúaknak, szinte nem is zsírosodik. De azért lehet tologatni a határokat, csak kellő türelem szükséges hozzá.
Manapság az a trend, hogy a nők szinte minden nap, vagy 2-3 naponta mossák a hajukat. És persze panaszkodnak, hogy egy nap után zsíros. Jaj-jaj. Az igazság az, hogy éppen azért zsírosodik olyan gyorsan, mert a hajuk ahhoz van szokva, hogy ilyen sűrűséggel mossák. Szegény hajszálaknak esélyük sincs az öntisztulásra a szüntelen mosások és a kemikáliák gyakori használata miatt.
Kezd el trenírozni a hajad! Kezdetben nem lesz könnyű, mert a hajnak vissza kell szoknia, hogy ritkábban mosod. Próbáld meg kitolni 1-2 hétre! Az elején úgy fogod érezni, hogy semmi változás, de idővel majd azt veszed észre, hogy már csak az utolsó néhány napban zsírosodik. Ha pedig a hajad képes az öntisztulásra, nem fog bebüdösödni sem, ettől sem kell tartanod.
Viszont amennyire lehet, kerüld a száraz samponok használatát, ezek ugyanis borzasztóan szárítják a hajat, egyáltalán nem tesznek jót, pláne gyakran használva. A kiszáradt haj törik, nem tud regenerálódni.
Miért repedezik a körmöd és törik le?
Ennek elég sok minden állhat a hátterében. Könnyen lehet, hogy valamilyen vitamin- vagy ásványianyaghiányt tükröznek. Figyelj oda rá, hogy minden szükséges vitaminból kerüljön a szervezetedbe!
Az is lehet, hogy a szervezetednek egy kis támogatásra van szüksége. Nézz utána, milyen körömvitaminok vannak, és csinálj végig egy kúrát! Ezek nem csak a körömnek, a hajnak is jót tesznek.
Sőt, az is lehet, hogy a mosogatószer, tisztítószerek, szappan kiszárítják a körmeidet, ezért törnek könnyen. Keress olyan mosogatószert, amely a kezednek is jó, szappanból is találj egyet, ami nem szárít, a tisztítószerekhez pedig csak gumikesztyűben nyúlj!
Ha ezeket mind kipróbáltad és továbbra sincs fikarcnyi javulás sem, érdemes elgondolkodnod egy szakember felkeresését, mert lehet, hogy valami egészségügyi dolog áll a hátterében.
Kommentek